Forum Obywatelskiego Rozwoju

Od 2004 roku Fundacja Wspomagania Wsi prowadzi szkolenia z zakresu podstawowej obsługi komputera i korzystania z Internetu dla osób powyżej 50 roku życia. Szkolenia prowadzone są w ramach programów „Wieś aktywna. Budowanie społeczeństwa informacyjnego e-VITA” oraz „Internet dla seniora”.

Polecamy poradnik, który powstał na podstawie wyników badania przeprowadzonego wśród uczestników kursów oraz trenerów:

Poradnik dla trenerów i organizatorów szkoleń komputerowych dla seniorów (880 kb, PDF)


W poradniku opisano bariery poznawcze, emocjonalne, motywacyjne i organizacyjne, z jakimi zwykle borykają się osoby powyżej 50 roku życia, uczące się obsługi komputera i wykorzystania Internetu. Przedstawiono także rekomendacje dotyczące skutecznego ich przełamywania, które mogą pomóc w lepszym planowaniu i realizacji szkoleń dla seniorów z zakresu podstawowych umiejętności obsługi komputera.

Poradnik powstał w ramach programu „Wieś aktywna. Budowanie społeczeństwa informacyjnego e-VITA III”, którego partnerami są Fundacja Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.Sfinansowany został ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Poradnik dla trenerów i organizatorów szkoleń komputerowych dla seniorów oraz inne publikacje z zakresu obsługi komputera i internetu można pobrać bezpłatnie w formie elektronicznej tutaj.