Forum Obywatelskiego Rozwoju

 

 

 

 

 

Do 30 czerwca 2010 r. został przedłużony termin nadsyłania prac na konkurs ?Młody Ekonomista?, ogłoszony w kwietniu przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP) i Fundację FOR. Aby wziąć udział w Konkursie, należy napisać pracę na temat: ?Państwo i rynek ? co wynika z obecnego kryzysu??. Na autora najlepszej pracy czeka 5000 złotych oraz możliwość spotkania z cenionymi ekonomistami.

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, decyzją organizatorów termin składania prac został przedłużony do 30 czerwca br. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi we wrześniu 2010 r.

Konkurs został ogłoszony w kwietniu br. Jego celem jest wspieranie młodych ekonomistów, którzy na bieżąco śledzą sytuację gospodarczą w kraju i na świecie, zauważają zachodzące w niej tendencje oraz potrafią stawiać trafne wnioski. Ideą Konkursu jest również popularyzowanie wiedzy ekonomicznej oraz podnoszenie świadomości gospodarczej wśród przedstawicieli młodego pokolenia, którzy już niedługo będą mieli realny wpływ na rozwój naszego kraju.

Studenci biorący udział w Konkursie mają za zadanie napisanie pracy na temat: ?Państwo i rynek ? co wynika z obecnego kryzysu?? o objętości do 10 stron maszynopisu. Nadesłane prace oceniane będą przez Kapitułę Konkursu, której przewodniczyć będzie prof. Leszek Balcerowicz. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 5000 zł, zaś laureaci II i III miejsca ? odpowiednio 3000 zł i 2000 zł.

Partnerzy medialni Konkursu:
TV Biznes, Wyborcza.biz, Dziennik Metro, Portal Studencki Dlaczego.com.pl, praktykanci.pl, Akademickie Radio Kampus, TREND ? Miesięcznik o sztuce inwestowania, Kurier Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Miesięcznik Studencki Manko, eNeMeS – Niezależny Magazyn Studencki.

Realizację Konkursu wspierają: Fundacja BRE Banku, Fundacja Bankowa im. dr Mariana Kantona.

Regulamin oraz więcej informacji

Osoby do kontaktu:
?    Aleksandra Woźniak (TEP), tel. 22 898 22 17, e-mail: [email protected]
?    Emilia Legieta (FOR), tel. 22 427 40 11, 691 232 993, e-mail: [email protected]