Forum Obywatelskiego Rozwoju

Dlaczego masz podążać drogą przetartą przez innych? W dobie komputerów
i ciągłego braku czasu, powoli znikają indywidualiści i aktywiści. Czujesz, że w twoim życiu czegoś brakuje? Chcesz sięgać po więcej? Wyraź to! Bądź na TOPie!

Fundacja FOR jest patronem honorowym Targów.

Dnia 21 maja, w godzinach od 9 do 17, na Wzgórzu Partyzantów przy ul. Piotra Skargi odbędą się Targi Organizacji Pozarządowych (TOP). Wydarzenie adresowanie jest do młodych ludzi zainteresowanych aktywnością społeczną w ramach organizacji pozarządowych. Już po raz czwarty, dzięki współpracy studentów działających z ramienia organizacji AIESEC oraz Sektora 3, na targach zaprezentuje się 40 wybranych organizacji pozarządowych.

Organizacje non-profit prowadzą nabór do swoich szeregów, dzięki czemu licealiści i studenci mają szanse zdobyć doświadczenie, poszerzyć swoje horyzonty i poznać alternatywę dla spędzania wolnego czasu przez telewizorem. Targi dają uczestnikom możliwość porozmawiania z przedstawicielami największych dolnośląskich i ogólnopolskich organizacji pozarządowych, dowiedzenia się dlaczego warto być aktywnym społecznie i jakie praktyczne korzyści można z tego wyciągnąć.

W czasie trwania targów odbędą się równolegle panele dyskusyjne, poprowadzone przez znane osobistości działające w tematyce organizacji pozarządowych, skierowane do uczestników. Licealiści wraz z nauczycielami będą mogli wziąć udział w dyskusji nt. ich roli w społeczeństwie, studentów czekają rozważania nt. świadomości globalnej, natomiast organizacje porozmawiają o stanie aktywności obywatelskiej młodzieży.

Po zakończeniu przewidywana jest impreza zamykająca, na którą zaproszenia zostaną rozdane podczas trwania targów.
 
Więcej informacji na stronie www.top.wroc.pl