Forum Obywatelskiego Rozwoju

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:
GALA FINAŁOWA VIII EDYCJI SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ
I  KURSU E-LEARNINGOWEGO SIGG.EDU.PL

27 kwietnia 2010 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie najlepsi szkolni inwestorzy i ich nauczyciele, wyłonieni spośród 5104 zespołów z 828 szkół biorących udział w projekcie „Rekiny Przedsiębiorczości”, odebrali wyróżnienia, dyplomy i cenne nagrody.

Tegorocznym zwycięzcą SIGG został zespół Łysi z  Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu (zysk 21,69%). Drugie miejsce wywalczył zespół Atomówki 2009 z Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technikum w Oświęcimiu (zysk 16,98%). Trzecie miejsce zajęła drużyna Odkrywcy z Zespołu  nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach (zysk 16,49%)

Zwycięzcą Dogrywki na kontraktach terminowych na WIG20 został zespół ?Gumisie? z Zespołu Szkół Budowlano- Architektonicznych w Gdańsku (zysk 151,73%).

Klasówkę on-line, która kończyła kurs e-learningowy SIGG.EDU.PL najlepiej napisał Dawid Motyka z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie. II miejsce zajął Norbert Girtler z LO im. Jana Pawła II w Gołdapi, a III miejsce Bartosz Sądel z Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacyjnym ?Radosna Nowina 2000? w Piekarach.

Do klasówki przystąpiło 1196 uczestników, zdały ją 933 osoby. Finalistów wyłoniła dogrywka, która wymagała analizy studium przypadku pt. „Giełdowy debiut PZU”. W dogrywce oceniono 54 prace, najlepsze są dostępne na stronie kursu.

Główną nagrodą w tegorocznej edycji „Rekinów Przedsiębiorczości” jest wyjazd edukacyjny na Giełdę Papierów Wartościowych i do centrum finansowego we Frankfurcie – zdobyli go laureaci SIGG i kursu e-learningowego (miejsca od I do III).

Oprócz wyróżnienia w postaci zaproszenia na uroczystą Galę, wszyscy finaliści „Rekinów” otrzymali dyplomy i cenne nagrody – tj. upominki elektroniczne i zestawy edukacyjne.

– Zwycięzcy udowodnili, jak rasowi inwestorzy, że sukces w giełdowych inwestycjach musi być podbudowany solidną wiedzą o rynku kapitałowym ? powiedziała dr Lidia Adamska, wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w swoim wystąpieniu skierowanym do przybyłych na Galę gości.

Zapraszamy do udziału w II edycji projektu „REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Start SIGG9 i kursu e-learningowego sigg.edu.pl 15 października 2010. Rejestracja uczestników od 1 września 2010.

Więcej informacji: 

www.ferk.pl

https://sigg.gpw.com.pl

www.sigg.edu.pl

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to największy ogólnopolski projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Celem 'Rekinów” jest pogłębianie znajomości zarządzania finansami wśród młodych ludzi. Zespoły uczniów otrzymują dostęp on-line do notowań giełdowych oraz wirtualne 100 000 zł, które mogą zainwestować w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, dokonywać transakcji krótkiej sprzedaży lub zakładać lokaty bankowe. Wygra zespół, który osiągnie najwyższą stopę zwrotu z inwestycji.

Drużyny, które wezmą udział w grze podstawowej, będą miały możliwość dalszej rywalizacji podczas Dogrywki na kontraktach terminowych na WIG20.

Towarzyszący SIGG moduł edukacyjny, unowocześniony i wyposażony w bogate treści multimedialne, począwszy od ósmej edycji Gry został  udostępniony w postaci kursu e-learningowego. Kurs nie tylko ułatwi zdobywanie wiedzy o funkcjonowaniu rynku kapitałowego i zasadach inwestowania, ale także pozwala na wymianę informacji oraz dyskusje na czacie i forum internetowym. Dzięki kursowi językowemu uczestnik będzie mógł zapoznać się z terminologią finansową i giełdową w języku angielskim.

Zdobytą wiedzę i umiejętności można sprawdzić biorąc udział w Grze.
Wszyscy uczestnicy Gry oraz Kursu mogą liczyć na niezapomniane wrażenia, a najlepsi – na atrakcyjne nagrody.

      
Organizator: SIGG realizuje:

Kurs realizuje:

Patron merytoryczny: