Forum Obywatelskiego Rozwoju

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

Tegorocznym zwycięzcą SIGG 8 został zespół Łysi z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej z oddziałami dwujęzycznymi w Opolu. Najlepsi inwestorzy VIII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej uzyskali stopę zwrotu w wysokości 21,69% i zakończyli grę z portfelem inwestycyjnym o wartości 121 694,20 zł. W czasie trwania gry o indeks WIG 20 wzrósł o 7,4%.

Drugie miejsce uzyskał zespół Atomówki 2009 z Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technikum w Oświęcimiu, który ukończył grę z portfelem o wartości 116 984,29 zł, uzyskując 16,98%-ową stopę zwrotu z inwestycji.

Trzecie miejsce zajął zespół Odkrywcy z Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, który zakończył grę z portfelem o wartości 116 485,53 zł, uzyskując 16,49%-ową stopę zwrotu z inwestycji.

W tegorocznej Grze podstawowej z giełdową koniunkturą zmagało się ponad 5000 zespołów.
Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!!!!!!

Jednocześnie zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału w dogrywce na kontraktach terminowych, która odbędzie się od 1 do 31 marca 2010 r.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to największy ogólnopolski projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Celem SIGG jest pogłębianie znajomości zarządzania finansami wśród młodych ludzi. Zespoły uczniów otrzymują dostęp on-line do notowań giełdowych oraz wirtualne 100 000 zł, które mogą zainwestować w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40, dokonywać transakcji krótkiej sprzedaży lub zakładać lokaty bankowe. Wygra zespół, który osiągnie najwyższą stopę zwrotu z inwestycji.

Drużyny, które wezmą udział w grze podstawowej, będą miały możliwość dalszej rywalizacji podczas Dogrywki na kontraktach terminowych na WIG20.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Towarzyszący SIGG moduł edukacyjny, unowocześniony i wyposażony w bogate treści multimedialne, począwszy od ósmej edycji Gry zostaje udostępniony w postaci Kursu e-learningowego.

Kurs nie tylko ułatwi zdobywanie wiedzy o funkcjonowaniu rynku kapitałowego i zasadach inwestowania, ale także pozwoli na wymianę informacji oraz dyskusje na czacie i forum internetowym. Dzięki kursowi językowemu uczestnik będzie mógł zapoznać się z terminologią finansową i giełdową w języku angielskim.

Zdobytą wiedzę i umiejętności można sprawdzić biorąc udział w SIGG.

Wszyscy uczestnicy Gry oraz Kursu mogą liczyć na niezapomniane wrażenia, a najlepsi – na atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia zespołów do SIGG oraz uczestników do Kursu za pośrednictwem nauczyciela-opiekuna przyjmowane były od 1 września do 1 października 2009 r.

Gra podstawowa toczyła się od 16 października 2009 r. do 15 stycznia 2010 r.
Dogrywka na kontraktach terminowych na WIG20 trwa od 1 do 31 marca 2010 r.

Kurs e-learningowy trwa od 16 października 2009 r. do 31 marca 2010 r.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin, informacje dostępne na stronach: https://sigg.gpw.com.pl/, www.sigg.edu.pl .

UWAGA! Od VIII edycji Gry obowiązuje nowy regulamin

Kontakt:
Marta Kozuba, tel. 022 627 09 40, e-mail: [email protected],
Klaudyna Stachoń, tel. 022 537 79 87, e-mail: [email protected].

Organizator: SIGG realizuje:

Kurs realizuje:

Patron merytoryczny: Patron: