Forum Obywatelskiego Rozwoju

W dniu 27 października 2009 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Pierwszej Edycji Konkursu ?Młody Ekonomista?, organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich ? TEP oraz Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju ? FOR.

Największe uznanie Kapituły Konkursu zyskała praca Piotra Dworczaka, studenta ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz matematyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Konkurs pod hasłem ?Młody Ekonomista? został ogłoszony w grudniu 2008 r. przez TEP i Fundację FOR. Był adresowany do studentów wszystkich kierunków studiów, którzy mieli za zadanie napisać prace pt. ?Co Polska powinna zrobić, żeby dogonić najbogatszych??. Jego celem jest wspieranie rozwoju ambitnych, utalentowanych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną młodych ludzi.

W skład Kapituły Konkursu weszli: prof. Leszek Balcerowicz (Przewodniczący Kapituły), prof. Jan Winiecki, dr Bohdan Wyżnikiewicz, dr Piotr Ciżkowicz, dr Andrzej Rzońca oraz Jakub Rak (Sekretarz Kapituły Konkursu).

  Główną nagrodą w konkursie było 10000 zł, ale Kapituła Konkursu nie zdecydowała się na jej przyznanie. Laureatem II Nagrody i zwycięzcą 5000 zł został Piotr Dworczak, student ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatem III Nagrody i zwycięzcą 3000 zł został Piotr Hoffman – absolwent informatyki na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej, obecnie student Zarządzania na Politechnice Gdańskiej.

Kapituła Konkursu wyróżniła dodatkowo pięć prac. Ich autorami byli: Daniela Ogrodnik (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Agnieszka Pierzak (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Tomasz Schabek (Uniwersytet Łódzki), Miłosz Tutak (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz Paweł Wojciechowski (Collegium Civitas w Warszawie).

Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk prof. Leszka Balcerowicza i prof. Jana Winieckiego pamiątkowe dyplomy, recenzje prac napisane przez członków Kapituły Konkursu oraz zestawy książek.

Zobacz więcej informacji o zwycięzcach