Forum Obywatelskiego Rozwoju

W dniach 11?16 października br. gośćmi Fundacji FOR będą Julio César Pineda  oraz Jose Hurtado – dziennikarze związani z telewizją Globovisión, która zyskała status najpopularniejszej ogólnokrajowej i niezależnej stacji telewizyjnej w Wenezueli.

Julio César Pineda  jest popularnym publicystą i komentatorem spraw międzynarodowych w Caracas.  Jego codzienny program publicystyczny pt. „Brujula Internacional” (Kompas Międzynarodowy) jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej przygotowanych przeglądów najważniejszych wydarzeń na świecie. Jednocześnie Julio César Pineda  prowadzi audycję radiową pod tym samym tytułem w Unión Radio, a jego artykuły ukazują się w ogólnokrajowym dzienniku „El Universal”.

Jest także  założycielem i jednym z wykładowców szkoły prowadzącej kursy otwarte dla dorosłych i młodzieży z zakresu dyplomacji i spraw międzynarodowych. Pracuje również na Uniwersytecie Santa María, jednej z największych uczelni w Caracas.

Jest laureatem wyróżnienia ze strony największego dziennika wenezuelskiego „El Nacional” oraz wyróżnienia specjalnego im. Arturo Uslar Pietri (*Premio Arturo Uslar Pietri) za zasługi dla szerzenia edukacji w Wenezuli.

Jose Hurtado – reporter i operator współpracujący z kilkoma najważniejszymi stacjami telewizyjnymi i radiowymi w Wenezueli. Na stałe współpracuje i przygotowuje materiały filmowe i reportaże dla Globovision, szczególnie do programu „Brujula Internacional”. Wspołpracuje z Julio Cesar Pineda.

Celem wizyty jest realizacja materiału video promującego Polskę i polskie sukcesy ostatnich 20 lat, który ukaże się w programie  „Brujula Internacional„.

Przeczytaj artykuł autorstwa Agnieszki Kopeć i Julio César Pineda, który powstał podczas tej wizyty i został opublikowany 15.10.2009 r. w wenezuelskim dzienniku el Universal

Obejrzyj zdjęcia z wizyty wenezuelskich dziennikarzy w Polsce