Forum Obywatelskiego Rozwoju

Warszawa, 25 maja 2009 roku

Informacja prasowa

PRACE W KONKURSIE NA ESEJ EKONOMICZNY PRZESYŁAMY DO KOŃCA CZERWCA

Do końca czerwca br. został wydłużony termin nadsyłania prac na konkurs na esej o tematyce ekonomicznej ?Młody Ekonomista?, ogłoszony w grudniu przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP) i Fundację FOR. Główną nagrodą w konkursie jest 10 tys. złotych i możliwość spotkania na indywidualnej konsultacji naukowej z jednym z ekspertów TEP, która pomoże przygotować tekst do publikacji w czasopiśmie naukowym.

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem na esej o tematyce ekonomicznej, decyzją Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich (TEP), termin składania prac został przedłużony do końca czerwca br. Do udziału w Konkursie dopuszczeni są również studenci zagranicznych szkół wyższych, pod warunkiem, że esej będzie napisany w języku polskim.

Konkurs pod hasłem ?Młody Ekonomista? został ogłoszony w grudniu przez TEP i Fundację FOR. Jest przeznaczony dla studentów wszystkich kierunków studiów, którzy nie ukończyli 25 lat. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych, utalentowanych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną młodych ludzi. Tematem pierwszej edycji Konkursu jest ?Co Polska powinna zrobić, aby dogonić najbogatszych??

Główna nagroda w konkursie to 10 tys. złotych. Na laureatów drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody w wys. 5 i 3 tys. złotych, przewidziano również 5 wyróżnień dla pozostałych najlepszych prac konkursowych. Dodatkowo Laureaci i Wyróżnieni otrzymają możliwość spotkania na indywidualnej konsultacji naukowej z jednym z ekspertów TEP. Celem konsultacji będzie otrzymanie wskazówek odnośnie modyfikacji nadesłanej pracy w sposób umożliwiający jej publikację w czasopiśmie naukowym.

Realizację Konkursu wspierają Fundacja BRE Banku oraz Fundacja Bankowa im. dr Mariana Kantona.

Więcej informacji oraz regulamin Konkursu można znaleźć na stronach www.tep.org.pl i www.for.org.pl