Forum Obywatelskiego Rozwoju

The Heritage Foundation to amerykański instytut badawczo – edukacyjny. Za cel swojej działalności stawia sobie kreowanie rozwiązań i popularyzowanie idei konserwatywnych. Fundacja w ramach swojej działalności podkreśla znaczenie wolnej konkurencji w gospodarce, ograniczonego rządu, swobód obywatelskich, tradycyjnych amerykańskich wartości oraz silnego systemu obrony narodowej.

Działalność badawcza Heritage Foundation koncentruje się na wielu dziedzinach. Kwestie poruszane przez organizację dotyczą spraw zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Publikacje omawiają zagadnienia z takich obszarów tematycznych jak: gospodarka, służba zdrowia, system edukacyjny czy ochrona środowiska w Stanach Zjednoczonych, a także konflikty międzynarodowe, pomocy humanitarna czy zakres wolności w różnych rejonach świata.

Płaszczyzną komunikacji instytutu z zainteresowanymi jest strona internetowa. Można tam zapoznać się ze wszystkimi materiałami jak i również przeczytać blogi współpracowników i członków organizacji.

Więcej o fundacji na oficjalnej stronie internetowej.

– Rafał Osiński