Forum Obywatelskiego Rozwoju

Powołując się na punkt 23 regulaminu konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej informujemy, że:

TERMIN NADSYŁANIA PRAC ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 31 PAŹDZIERNIKA 2008 ROKU !!!!

Jednocześnie informujemy, że rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ponieważ:

daje to możliwość zaprezentowania swoich umiejętności oraz pomysłowości. Zacne jury, w którym zasiadają Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR oraz znani satyrycy i rysownicy: Jacek Fedorowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – twórcy Jeża Jerzego, Michał Ogórek, Marek Raczkowski i Antoni Rodowicz wybierze, bowiem najlepsze prace, które zostaną opublikowane. Konkurs daje szansę na promowanie się młodych, zdolnych rysowników, nawet bez doświadczenia.

Udział w konkursie daje jednak przede wszystkim możliwość obalenia mitów powielanych
w społeczeństwie, na temat ważnych kwestii, które dotyczą nas wszystkich. Wiele osób nie jest np. świadomych wpływu inflacji na ich codzienne życie, problemu związanego z odchodzeniem na wcześniejsze emerytury czy mitu bezpłatnych studiów wyższych i służby zdrowia. Ludzie nie zdają sobie sprawy ze związku między ich oszczędnościami a poziomem inwestycji w kraju czy z pozytywnych skutków prywatyzacji. Wokół podatku liniowego również pojawiło się wiele opinii, które niewiele mają wspólnego z faktami. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie mają szanse pokazać, co tak naprawdę kryje się za tymi mitami, a tym samym przyczynić się do podnoszenia świadomości ekonomicznej Polaków.


Uczestnicy powinni pamiętać o tym, że:

w konkursie może wziąć udział każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych. Jedną pracę może stworzyć więcej niż jedna osoba, czyli np. scenarzysta i rysownik (w razie wygranej nagroda jest dzielona). Technika wykonywania prac również jest dowolna, jedynym warunkiem jest możliwość zrobienia reprodukcji. Prace powinny mieć nie więcej niż 8 stron A4, przy czym liczba obrazków na każdej stronie może być dowolna. W konkursie mogą wziąć udział prace nigdzie dotąd niepublikowane.

Biorąc udział w konkursie należy przede wszystkim pamiętać o poprawności merytorycznej, czyli zgodności pracy komiksowej z zaproponowanym opisem problemu. Opisy wszystkich siedmiu tematów są dostępne na stronie internetowej Fundacji FOR:

http://www.for.org.pl/pl/konkurs_na_komiks


Na stronie jest także dostępny pełny regulamin.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!