"Skutecznie promujemy wolność"

EN

W mediach - najnowsze wpisy

 • Patryk Wachowiec o kolejnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, Radio TOK FM

  Patryk Wachowiec o kolejnej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, Radio TOK FM | 2019-04-23

  Analityk prawny FOR, Patryk Wachowiec w rozmowie z Piotrem Maślakiem skomentował dziewiątą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.

  więcej
 • FOR krytycznie o raporcie MPiT, Prawo.pl

  FOR krytycznie o raporcie MPiT, Prawo.pl | 2019-04-23

  Zdaniem ekspertów Forum Obywatelskiego Rozwoju, lektura opracowania zaprezentowanego przez MPiT nie pozwala uznać, że propozycje tam zawarte znajdują oparcie w zaprezentowanych danych. Według FOR za całkowicie niezasadne należy uznać ministerialne rekomendacje, sprowadzające się do utrzymania zasad dochodzenia do pełnego zakazu handlu w 2020 roku i postulaty zmiany przepisów w celu „dalszego wzmocnienia małych, polskich sklepów”.

  więcej
 • Marek Tatała o zaletach aplikacji przewozowych, Dziennik Gazeta Prawna

  Marek Tatała o zaletach aplikacji przewozowych, Dziennik Gazeta Prawna | 2019-04-19

  Wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju Marek Tatała, dodaje, że nad działaniem aplikacji klient ma kontrolę. Widzi i szacunkową cenę, może kontrolować trasę przejazdu i wreszcie po zakończonym kursie ocenia jakość usługi, przez co najsłabsi kierowcy mają potem kłopoty ze znalezieniem klientów.

  więcej
 • Patryk Wachowiec i Marcin Zieliński podważają obiektywizm ministerstwa, Handel Extra

  Patryk Wachowiec i Marcin Zieliński podważają obiektywizm ministerstwa, Handel Extra | 2019-04-18

  Jak zauważają analitycy z FOR w ciągu pierwszych 12 miesięcy funkcjonowania restrykcji byliśmy świadkami prób prowadzenia legalnego handlu w dni objęte zakazem (często bardzo kreatywnych), np. poprzez przesunięcie profilu działalności, zmiany w asortymencie czy drobne inwestycje w placówkach – co miało na celu skorzystanie z wyłączeń przewidzianych w ustawie.

  więcej
 • Marek Tatała: Polska spada w Indeksie Wolności Człowieka, eGospodarka

  Marek Tatała: Polska spada w Indeksie Wolności Człowieka, eGospodarka | 2019-04-18

  Indeks Wolności Człowieka to wartościowy zbiór danych na temat wolności na świecie. Przypomina on, że wolność powinna być rozumiana jako pakiet, w którego skład wchodzą zarówno wolność osobista, jak i gospodarcza. Obszary te wzajemnie się przenikają. Kraje o wysokim poziomie wolności to kraje zamożne, praworządne, z wysoko ocenianą jakością systemu demokratycznego. Pokazuje to, dlaczego także w Polsce powinniśmy dążyć do zatrzymania obecnego trendu osłabiania wolności, przede wszystkim na skutek osłabiania praworządności, a także działać na rzecz poprawy pozycji Polski w rankingu.

  więcej
 • Aleksander Łaszek: Rząd ma dużą fantazję, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych podatków, Rzeczpospolita

  Aleksander Łaszek: Rząd ma dużą fantazję, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych podatków, Rzeczpospolita | 2019-04-18

  Główny ekonomista FOR dr Aleksander Łaszek podkreśla, że rząd ma dużą fantazję, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych podatków. Wylicza, że jak protestowali niepełnosprawni, to rząd odpowiedział wprowadzeniem nowej daniny, sugerując, że ona jest właśnie na niepełnosprawnych. – A prawda jest taka, że 500+ tak obciążyło finanse publiczne, że nie było pola manewru na nowe potrzeby i w efekcie trzeba było wprowadzać nowe podatki – twierdzi.

  więcej

Wspierają nas