"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Zapraszamy na spotkanie z prof. Thomasem Apolte | 11.10.2017

Prof. Leszek Balcerowicz i Forum Obywatelskiego Rozwoju serdecznie zapraszają na otwarte seminarium z wyjątkowym gościem: prof. Thomasem Apolte. Spotkanie odbędzie się 11.10.2017 r. o godzinie 18:00 w siedzibie FOR. Tematem wystąpienia jest "Politico-Institutional Bundles and Economic Prosperity".

Profesor Thomas Apolte jest dyrektorem zarządzającym w Centrum Interdyscyplinarnych Badań Ekonomicznych (CIW) w Szkole Biznesu i Ekonomii, należącej do Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münsterze. Wykładał także na innych uczelniach w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w polityce gospodarczej, interakcjach systemów politycznych i gospodarczych oraz analizie rynków pracy. Jest autorem wielu artykułów w europejskich i amerykańskich uznanych czasopismach naukowych, takich jak Atlantic Economic Journal czy Constitutional Political Economy. W Polsce w 2006 roku ukazała się jego "Polityka Pieniężna i Walutowa".

Prof. Apolte należy m.in. do Instytutu Waltera Euckena, Stowarzyszenia Porównawczych Studiów Ekonomicznych (Association for Comparative Economic Studies - ACES) i Stowarzyszenia Polityki Społecznej (Verein für Socialpolitik).

Wystąpienie prof. Apolte podczas spotkania zorganizowanego przez Instytut Edukacji Gospodarczej (Institut für Ökonomische Bildung) w 2013 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!

Data: 11 października 2017 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Siedziba Forum Obywatelskiego Rozwoju, ul. Krasickiego 9a, Warszawa (Mokotów)

Uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie udziału: info@for.org.pl
do dnia 8 października.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!