"Skutecznie promujemy wolność"

EN

O projekcie

"Monitoring projektów prawa gospodarczego Unii Europejskiej" to nowe przedsięwzięcie realizowane przez Fundację FOR, Centrum für Europäische Politik (CEP) oraz redakcję "Rzeczpospolitej".

Do tej pory zarówno w Polsce, jak i w całej Europie za mało było rzeczowych opracowań analizujących przyszłe regulacje europejskie. Ponieważ prawo europejskie odgrywa rosnącą rolę w życiu każdego europejczyka, niezbędne jest podjęcie działań, które wprowadzą do polskiej debaty publicznej tę tematykę. Zważywszy na zwiększenie roli parlamentów krajowych po przyjęciu Traktatu Lizbońskiego, naturalnym będzie zajmowanie się szerzej tymi sprawami przez Sejm.

W 2009 roku Fundacja FOR nawiązała współpracę z Centrum für Europäische Politik w celu publikacji w Polsce ich analiz dotyczących monitoringu unijnych regulacji. Partnerem medialnym tej inicjatywy został dziennik "Rzeczpospolita", który na łamach dodatku "Ekonomia i Rynek" opisuje najważniejsze zagadnienia poruszane w analizach przygotowanych przez ekspertów CEP.

Zrzeczenie się/ Disclaimer: www.cep.eu/en/footer/legal-notice/

Autorem artykułów publikowanych na łamach "Rzeczpospolitej" oraz tłumaczem analiz CEP na język polski jest pan Krzysztof Szwałek.

W sprawach związanych z projektem prosimy o kontakt z Martą Kube: marta.kube@for.org.plINAUGURACJA PROJEKTU

W dniu 2 marca 2010 r. w siedzibie redakcji "Rzeczpospolitej" odbyła się debata "Prawo gospodarcze Unii Europejskiej - to nie jest sprawa tylko Brukseli", podczas której zainaugurowano realizację wspólnego projektu FOR, CEP i "Rzeczpospolitej".

Debacie przewodniczył Paweł Lisicki - Redaktor Naczelny "Rzeczpospolitej", a udział w niej wzięli: