"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Aktualności

 • Marek Tatała o liście poparcia kandydatury Macieja Mitery do nowej KRS, Konkret24

  Marek Tatała o liście poparcia kandydatury Macieja Mitery do nowej KRS, Konkret24 | 2020-02-18

  Sprawę "jednego nazwiska" z Ministerstwa Sprawiedliwości, które według słów Macieja Mitery miało się znaleźć na jego liście poparcia, przypomniała twitterowa dyskusja, która wywiązała się 18 lutego między rzecznikiem KRS a wiceprezesem Forum Obywatelskiego Rozwoju Markiem Tatałą. "Dlaczego twierdził Pan, że tylko jedna osoba z Ministrstwa Sprawiedliwości podpisał się na pańskiej liście podpisów do nowej #KRS?"  - zapytał Tatała.

  więcej
 • KOS do sędziów: ujawniajcie dane popierających kandydatów do KRS, Rzeczpospolita

  KOS do sędziów: ujawniajcie dane popierających kandydatów do KRS, Rzeczpospolita | 2019-08-09

  Komitet Obrony Sprawiedliwości KOS zaapelował do sędziów, którzy weszli w skład nowej KRS, a także sędziów którzy podpisali listy poparcia dla kandydatów do Rady, o niezwłoczne ujawnienie opinii publicznej danych, o których mowa w wyroku NSA z 28 czerwca 2019 r. Dotychczas uczyniło to kilkunastu sędziów. W skład KOS wchodzi między innymi Fundacja FOR.

  więcej
  • KOS: Stanowisko w sprawie I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf

   KOS: Stanowisko w sprawie I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf | 2018-07-26

   Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju została w ostatnim czasie członkiem Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS. Podczas prac komitetu, FOR reprezentują ekonomista Marek Tatała i analityk prawny Patryk Wachowiec.

   Wierzymy, że doświadczenie organizacji zrzeszonych w KOS-ie przyczyniać się będzie do jeszcze skuteczniejszej obrony państwa prawa, w tym niezależności sądownictwa.

   Zachęcamy wszystkich do obserwowania KOS-u w mediach społecznościowych i aktywnego wspierania jego działań.

   Tymczasem przedstawiamy stanowisko KOS w sprawie I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf, pod którym podpisujemy się jako partnerzy KOS.

   więcej
  • Wspierają nas