"Skutecznie promujemy wolność"

EN

„Na tropie przemian – złam kod wolności” | 12.09.2014

12 września jest szczególnym dniem dla wszystkich Polaków. Tego dnia w 1989 roku powołano w Polsce pierwszy niekomunistyczny rząd pod kierownictwem solidarnościowego premiera Tadeusza Mazowieckiego. To przełomowe wydarzenie umożliwiło przeprowadzenie szeregu rewolucyjnych reform. Pomogły one przeobrazić politycznie niestabilny i ubogi kraj, jakim była wtedy Polska, w dynamicznie rozwijające się, demokratyczne państwo. Wydarzenia tamtych dni zadecydowały, iż obecnie Polacy cieszą się wolnością, a dzięki temu mogą być prawdziwymi kowalami własnego losu!

Z tej okazji Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej, której fabuła oparta jest na wydarzeniach historycznych z ubiegłego stulecia. Rozgrywka toczy się wokół przemian gospodarczych i politycznych w Polsce. Uczestnicy wcielają się w role zaufanych współpracowników Tadeusza Mazowieckiego i ich zadaniem jest zdobycie hasła, które pozwoli zakończyć wielomiesięczne pertraktacje z komunistami.

Gra miejska odbędzie się w niedzielę, 14 września br. w ramach Pikniku Inicjatyw Obywatelskich w Warszawie. Początek gry o godz. 12 na ulicy Krakowskie Przedmieście 34.

Do udziału w grze zapraszamy miłośników najnowszej historii, którzy choć przez chwilę chcieliby poczuć klimat zmian z roku 1989. Uczestnicy, podzieleni na grupy 3-5 osobowe, będą mieli okazję, by podczas 3-godzinnego spaceru po Śródmieściu  poznać miejsca, w których rozgrywały się kluczowe dla polskiej transformacji wydarzenia. Na uczestników czekają zadania sprawdzające zarówno wiedzę historyczną, jak i kreatywność czy sprawność fizyczną graczy. 

Na najlepsze zespoły czekają ciekawe nagrody: gry planszowe „Kolejka”, książki „Odkrywając wolność”, „Gospodarka w PRL”, „Polskie wolności”, a także pamiątkowe kubki, torby, koszulki.

Aby wziąć udział w grze, należy do 12 września wypełnić formularz.

Razem świętujmy 25 lat wolności!

Dodatkowych informacji udziela Dominika Pawłowska: kom. 660 358 768, e-mail: dominika.pawlowska@for.org.pl

Organizator:

Partnerzy: Razem 89, Instytut Pamięci Narodowej, Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, Fundacja Picture Doc

 

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Warszawa.pl, Gdzieco.pl, studentnews.pl

 

Czytaj więcej:

Pliki do pobrania: