"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Aktualności

 • Leszek Balcerowicz prezesem FOR

  Leszek Balcerowicz prezesem FOR | 2023-01-13

  Od 14 stycznia pracami Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju pokieruje założyciel FOR, Leszek Balcerowicz. Z Fundacją żegnają się Sławomir Dudek i Patrycja Satora.

  więcej
  • Przed nami bardzo ważne wybory, które zadecydują o kierunku rozwoju Polski - Leszek Balcerowicz, Business Insider

   Przed nami bardzo ważne wybory, które zadecydują o kierunku rozwoju Polski - Leszek Balcerowicz, Business Insider | 2023-01-13

   – W tym szczególnie ważnym dla przyszłości Polski roku FOR zamierza rzetelnie oceniać działania rządzących i postulaty pojawiające się w kampanii wyborczej z perspektywy ich oddziaływania na długofalowe tempo wzrostu, konkurencyjność, finanse publiczne, rynek pracy i odpolitycznienie gospodarki poprzez wzmocnienie własności prywatnej. Będziemy też aktywni w takich obszarach jak praworządność czy polityka migracyjna. Liczę na to, że w tych dziedzinach znajdziemy wielu sojuszników, dla których ważna jest przyszłość polskiej gospodarki i demokracji – mówi Leszek Balcerowicz, Prezes Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

   więcej
  • Komunikat FOR 1/2023: Prawdziwy deficyt jeszcze większy – aż 345% tego, co przedstawia rząd

   Komunikat FOR 1/2023: Prawdziwy deficyt jeszcze większy – aż 345% tego, co przedstawia rząd | 2023-01-04

   Według szacunków niezależnych ekspertów, byłych wieloletnich pracowników Ministerstwa Finansów prawdziwy deficyt budżetu państwa może wynieść w 2023r. ponad 235 miliardów złotych. To 345% tego, co przedstawia rząd.

   więcej
   • Budżet na 2023 rok to jest fikcja - Sławomir Dudek, INN Poland

    Budżet na 2023 rok to jest fikcja - Sławomir Dudek, INN Poland | 2023-01-04

    – Rząd wycofał się z tarczy antyinflacyjnej tylko częściowo, bo dalej pozostaje choćby zerowy VAT na podstawową żywność. A to nie zostało uwzględnione w ustawie budżetowej. Z drugiej strony, rząd w miejsce tarczy wprowadził inne rozwiązania, które są jeszcze droższe niż obecnie funkcjonujące – stwierdził dr Sławomir Dudek, ekspert Fundacji FOR.

    więcej