"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Aktualności

 • Analiza FOR 1/2023: Na ratunek śledczym. Perspektywa ochrony prokuratorów w prawie unijnym

  Analiza FOR 1/2023: Na ratunek śledczym. Perspektywa ochrony prokuratorów w prawie unijnym | 2023-04-27

  Kryzys praworządności w Polsce to nie tylko przejmowanie politycznej kontroli nad sądami i podważanie niezawisłości sędziów. Równie poważne, a przy tym mniej widoczne dla opinii publicznej zagrożenia dotyczą prokuratorów. W prawie unijnym od wielu lat funkcjonują mechanizmy ochrony sędziów, które z każdym kolejnym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości obejmują coraz więcej aspektów ustroju sądownictwa i warunków sprawowania urzędu przez sędziów. Jednak unijny porządek prawny, w swoim obecnym kształcie, nie gwarantuje w podobnym stopniu ochrony prokuratorów.

  więcej
 • Jaki jest ekonomiczny albo pozaekonomiczny sens tych transakcji? - Marcin Zieliński, Money.pl

  Jaki jest ekonomiczny albo pozaekonomiczny sens tych transakcji? - Marcin Zieliński, Money.pl | 2023-04-17

  - Rząd PiS-u, zamiast wyzbywać się niszowych udziałów w takich przedsiębiorstwach jak chłodnie, hurtownie zeszytów czy spółdzielnie produkujące grabie, przez ostatnie kilka lat prowadził działania odwrotne. Jaki jest ekonomiczny albo pozaekonomiczny sens tych transakcji? - pyta główny ekonomista FOR Marcin Zieliński w komentarzu dla Money.pl.

  więcej
 • Komunikat FOR 10/2023: MFW: Priorytetem dla Polski jest walka z inflacją

  Komunikat FOR 10/2023: MFW: Priorytetem dla Polski jest walka z inflacją | 2023-04-03

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy, którego misja w dniach 14–24 marca przeprowadziła w Warszawie przegląd w ramach art. IV Statutu MFW, wskazał na najważniejsze problemy polskiej gospodarki i przedstawił związane z nimi rekomendacje.

  więcej