"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2015-11-12

Patronat FOR: Regionalna Konferencja ESFL we Wrocławiu

Patronat FOR: Regionalna Konferencja ESFL we Wrocławiu

European Students For Liberty - Polska (ESFL Polska) wraz z Instytutem Misesa mają przyjemność zaprosić na III Konferencję ESFL w Polsce, która odbędzie się 21 listopada 2015 r. (sobota, godz. 9:00-17:00) na Uniwersytecie Wrocławskim. Fundacja FOR jest jednym z partnerów wydarzenia.

Tegorocznym tematem konferencji jest "Prywatna przedsiębiorczość i indywidualna odpowiedzialność". Głównym jej celem jest podkreślenie roli działalności jednostek w budowaniu wzrostu i rozwoju gospodarczego.

Wykład inauguracyjny pt. "Roots of European exceptionalism – liberty, entrepreneurship and economic growth", wygłoszony zostanie przez prof. Witolda Kwaśnickiego (Instytut Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego).

W roli prelegentów wystąpią także: Vit Jedlicka (czeski polityk, założyciel państwa Liberland), Mateusz Machaj (założyciel i główny ekonomista Instytutu Misesa), Eszter Nova (Stratfor), Wiktor Jodłowski (Talkersi.pl) oraz Karin Svanborg-Sjovall (Timbro).

Wykład finałowy pt. "Morality of entrepreneurship", wygłosi Yaron Brook, Prezes Ayn Rand Institute.
Yaron Brook jest dyrektorem wykonawczym Ayn Rand Institute. Był felietonistą w Forbes.com, a jego artykuły zostały przedstawione w Wall Street Journal, USA Today, zleceniodawcy Business Daily i wielu innych publikacji.

Ogromny sukces europejskich Konferencji Regionalnych w 2014 roku, w których udział wzięło ponad 2500 studentów, wskazuje na potrzebę dyskusji o ideach wolnościowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej, już 21 listopada.

Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: http://www.esflconferences.org/conference/2015-wroclaw-regional-conference/

Konferencja odbędzie się w języku angielskim, udział jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20.11.2015 (godz. 23:59).

Dokładny adres:

Uniwersytet Wrocławski,
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii,
ul. Uniwersytecka 7-10, bud. D, sala nr 2 im. Witolda Świdy.

Zobacz również:
FOR patronuje