"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2014-05-14

Analiza CEP: Polityka społeczna i zatrudnienia w ramach europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej

Analiza CEP: <em>Polityka społeczna i zatrudnienia w ramach europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej</em>

W najnowszej analizie pt. "Polityka społeczna i zatrudnienia w ramach europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej” Komisja Europejska chce, by nierówności społeczne w państwach członkowskich Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej były rozpoznawane na wczesnym etapie i usuwane.

Zdaniem ekspertów, Komisja słusznie podkreśla, że instrument stabilizacji makroekonomicznej może złagodzić skutki wstrząsów w gospodarce ponoszone przez pracowników.

Z drugiej strony warto zauważyć, że porozumienia, w ramach których Państwa Członkowskie będą zobowiązywać się przed Komisją Europejską do wprowadzania reform społecznych wskazanych przez Komisję, są sprzeczne z prawem pierwotnym UE.

Polecamy także artykuł red. Krzysztofa Szwałka pt. "Unia Europejska z drugą sakiewką" dotyczący opublikowanej analizy, który ukazał się w dzsiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita.

Analiza ukazała się w ramach cyklu "Monitoring Projektów Prawa Gospodarczego Unii Europejskiej" realizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju i Centrum für Europäische Politik.

Pliki do pobrania: