"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2013-11-21

Analiza CEP: "Prawo do podstawowego rachunku bankowego, przenoszenie rachunków i opłaty za prowadzenie"

">Analiza CEP: <em>" title="Analiza CEP: "Prawo do podstawowego rachunku bankowego, przenoszenie rachunków i opłaty za prowadzenie"">

W najnowszej analizie pt. "Prawo do podstawowego rachunku bankowego, przenoszenie rachunków i opłaty za prowadzenie" Komisja Europejska przedstawia swój projekt, w którym chce, by: wszyscy konsumenci mieli prawo do posiadania podstawowego konta bankowego, przenoszenie rachunków było łatwiejsze, a opłaty za ich prowadzenie łatwiejsze do porównania.

Zdaniem ekpertów, zmniejszenie barier w przenoszeniu rachunków oraz łatwiejszy dostęp do informacji na temat wysokości opłat zwiększą konkurencję. Jednakże Zmniejszenie barier w przenoszeniu rachunków oraz łatwiejszy dostęp do informacji na temat wysokości opłat zwiększą konkurencję.

Polecamy także artykuł red. Krzysztofa Szwałka dotyczący opublikowanej analizy - UE: konto dla każdego!, który ukazał się w dzienniku Rzeczpospolita.

Analiza ukazała się w ramach cyklu "Monitoring Projektów Prawa Gospodarczego Unii Europejskiej" realizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju i Centrum für Europäische Politik

Pliki do pobrania: