"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2013-03-13

Prof. Leszek Balcerowicz w Trójmieście (piątek, 15 marca)

Prof. Leszek Balcerowicz w Trójmieście (piątek, 15 marca)

Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza na wykłady otwarte prof. Leszka Balcerowicza "Odkrywając wolność", które odbędą się:

  • w godzinach 10:00-11:15 w Akademii Marynarki Wojennej w Audytorium im. prof. J. Urbańskiego w Bibliotece Głównej, ul. Śmidowicza 69 w Gdyni (zobacz plakat)
  • w godzinach 13:00-14:15 na Politechnice Gdańskiej w Auli Gmachu Głównego, ul. Narutowicza 11/12 w Gdańsku (zobacz plakat)
  • o godzinie 16:30 spotkanie w Empiku w Galerii Bałtyckiej, Aleja Grunwaldzka 141 w Gdańsku, które poprowadzi Redaktor Iwona Demska - Dziennikarka Radia Plus Gdańsk
  • o godzinie 18:00 spotkanie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przy Placu Zdrojowym 2

Wykłady są częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas ponad dwudziestu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie ponad 7 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów". Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Po wykładzie będzie można kupić książkę i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza

Zobacz relację z wykładu