"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2012-04-17

O szczęściu - wykład prof. Thomasa Ulena w ramach Spotkań z ekonomiczną analizą prawa - 19 kwietnia

O szczęściu - wykład prof. Thomasa Ulena w ramach Spotkań z ekonomiczną analizą prawa - 19 kwietnia

Serdecznie zapraszamy na unikatowy wykład profesora Thomasa Ulena, który odbędzie się 19 kwietnia o godz. 17:15 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Auli I budynku C (al. Niepodległości 128).

Tematem wykładu będzie… szczęście! W jaki sposób w ekonomicznej analizie prawa bada się rzeczy pozornie nieuchwytne, niedające się określić? Czy nauka może pomóc w osiągnięciu poczucia szczęścia? Przyjdź i przekonaj się sam!

Thomas Ulen jest profesorem na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign, gdzie pełni funkcję dyrektora programu Law and Economics. Prof. Ulena określa się mianem jednego z najwybitniejszych przedstawicieli ekonomicznej analizy prawa na świecie. Prof. Ulen dzierży tytuł Swanlund Chain, który jest najwyższą godnością nadawaną w kampusie Urbana-Champaign.

W swojej działalności naukowej prof. Ulen skupia się na analizie szeregu kwestii związanych z ekonomią, teorią prawa oraz edukacją prawniczą. W Polsce nasz gość jest szczególnie znany dzięki przetłumaczonemu niedawno na język polski podręcznikowi “Ekonomiczna analiza prawa”, który napisał wspólnie z prof. Robertem Cooterem.

Prof. Ulen należy do grona założycieli Amerykańskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa. Ten wyjątkowo płodny pisarz jest autorem kilkudziesięciu książek i artykułów o bardzo szerokim spektrum tematycznym – od skomplikowanych zastosowań metod ilościowych w procesie stanowienia i wykonywania prawa przez wykorzystanie psychologii kognitywnej w behawioralnej ekonomicznej analizie prawa aż do opracowań poświęconych humorowi prawniczemu.

Organizatorzy: SKN Ekonomicznej Analizy Prawa w SGH

Partnerzy:
Forum Obywatelskiego Rozwoju
Polskie Stowarzyszenie Ekonomicznej Analizy Prawa
SKN Programowania Neurolingwistycznego w SGH

Zobacz również:
prawowydarzeniaWarszawa