"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2011-12-20

FOR poleca książkę: Na krawędzi. Opowieści o kryzysie

„NA KRAWĘDZI. OPOWIEŚCI O KRYZYSIE”
PRAWDZIWE HISTORIE Z WALL STREET Z MAGAZYNU VANITY FAIR

Historia rodziny Madoffów, opowieści o bohaterach i przegranych obecnej recesji o gorących dniach, kiedy upadały banki i bezsennych nocach Henry Paulsona. „Na Krawędzi” to fascynujące eseje najlepszych autorów amerykańskiego magazynu Vanity Fair.

Książka „Na Krawędzi” (tytuł oryginału: „The Great Hangover”) 22 grudnia trafi do działów prasowych sieci Empik.

„Na Krawędzi” to historie prawdziwe, godzina po godzinie zapis najważniejszych i najciekawszych momentów kryzysu gospodarczego. W książce znalazły się znakomite analityczne eseje J. Stglitza czy N. Fergussona, a obok nich opowieści o miliardach dolarów straconych przez Harvard, portret Bernarda Madoffa, największego oszusta w historii współczesności widziany oczami jego wieloletniej sekretarki, znakomity zapis strategicznych wyzwań przed którymi stoi dziś prasa – również amerykańska. „Na Krawędzi:” to też portrety. Menedżerów z upadających banków spadających w niebyt z miliardowymi premiami, maklerów, polityków. To opowieść o bogactwie, arogancji i lekcji pokory z Wall Street.

Amerykański magazyn Vanity Fair stał się w czasie obecnej recesji lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, których pasjonują kulisy Wall Street. Napisane żywym językiem, przez najlepszych amerykańskich eseistów i dziennikarzy biznesowych eseje są świadectwem najtrudniejszych chwil światowej gospodarki.

Seria Biznes Horyzonty

„Na Krawędzi” to kolejna książka wydana w serii Biznes Horyzonty, przygotowanej przez wydawnictwo. W ramach serii Kurhaus Publishing prezentuje w Polsce światowej klasy biznesową literaturę faktu, tzw. business narrative. Wybrane do serii książki to literatura faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką.

- Książki o biznesie mogą być fascynujące i „Na Krawędzi” jest tego znakomitym przykładem. Obecny kryzys trzeba zrozumieć, a amerykański zespół biznesowych dziennikarzy Vanity Fair nakreślił świetny portret. To eseje o ludziach, władzy, pieniądzach, próżności i głupocie. Napisane z lekkością, czasem uszczypliwym dowcipem. Cieszymy się, że renomowany magazyn Vanity Fair udzielił nam licencji na wydanie tego tomu. - mówi współzałożycielka wydawnictwa, dr Agnieszka Liszka.

Książka zostanie też przygotowana w wersji ebook. W przyszłym roku będzie dostępna w kiosku Kurhaus Publishing w AppStore.

Do tej pory w serii ukazały się książki: „Gracze”, Vicky Ward oraz „Przeciw Bogom” Petera L. Bernsteina

Autorzy:

Redakcja: Graydon Carter
Autorzy esejów: Mark Bowden, Bryan Burrough, Bruce Feirstein, Niall Ferguson, Michael Lewis, David Margolick, Bethany McLean, Nina Munk, Cullen Murphy, Todd S. Purdum, Mark Seal, Michael Shnayerson, Eleanor Squillari, Joseph E. Stiglitz, Vicky Ward

Recenzje

Polskim recenzentem "Na Krawędzi” i autorem przedmowy do wydania polskiego jest Igor Chalupec, Partner i Prezes Icentis.

„Na Krawędzi” jest doskonałą literaturą faktu, jest też kapitalną kroniką wydarzeń z lat 2008-2009. Eseje pokazują mechanizmy, które doprowadziły do najpotężniejszego światowego kryzysu finansowego od czasu Wielkiego Kryzysu lat 30. Czyta się tę książkę jak najlepszą powieść sensacyjną. Trudno momentami uwierzyć, że opisane zdarzenia naprawdę miały miejsce – pisze o książce Chalupec.

Partnerzy

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Forbes, Radio PIN, ThinkTank, Bankier.pl
Partnerzy: Narodowy Bank Polski, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Instytut Rynku Kapitałowego, Icentis,
Partnerzy Specjalni: Grupa TRIP

Dystrybucja

Wyłączność na dystrybucję mają sieć Empik; oraz księgarnia internetowa: www.literia.pl. Wydawnictwo planuje także wydanie w formie e-booka.

Kurhaus Publishing

Butik wydawniczy, który powstał z pasji czytania, ciekawości świata i potrzeby przyglądania się ludzkim historiom. Wyszukuje najciekawsze pozycje na światowym rynku książki. Spółkę założyły dr Agnieszka Liszka, ekspert w dziedzinie komunikacji, była rzeczniczka rządu Donalda Tuska z wieloletnim doświadczeniem pracy w największych firmach doradczych oraz Katarzyna Kozłowska, redaktorka, komentator prasowy, była wicenaczelna i naczelna „Wprost”.


Na Krawędzi, red. Graydon Carter:
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83 – 932919-1-5
Rok wydania: 2011
Format: 148 x 210 mm
Ilość stron: 492 strony
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Tłumaczenie: Jacek Lang, Agata Małecka, Magdalena Mańko-Kuzaj
Opieka redakcyjna: Dobrochna Kędzierska,
Cena detaliczna: 59,9 zł

Więcej informacji:

Kurhaus Publishing
Tel: +48 503 105 900
e-mail: [email protected],
[email protected]
www.kurhauspublishing.com


Pobierz informację prasową w PDF [330 KB]