"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2010-11-17

Zapraszamy na dyskusję "Polska w czasie kryzysu" (23 listopada)

Zapraszamy na dyskusję

Forum Europejskie: Polska w czasie kryzysu

Dlaczego tak chwalona poza granicami kraju polityka gospodarcza rządu spotyka się z ostrą krytyką krajowych ekonomistów? Czy ich krytyka to system wczesnego ostrzegania, nadmierny pesymizm czy bicie na alarm w trudnej sytuacji?

Odpowiedzi na te pytania spróbują udzielić w ramach „Forum Europejskiego” czołowi polscy ekonomiści zaproszeni przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2010 (wtorek) w godzinach 12:00 – 14:00 w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W dyskusji, poprowadzonej przez redaktora naczelnego „Forbesa” Kazimierza Krupę, udział wezmą:

  • Prof. Stanisław Gomułka - były profesor London School of Economics i Uniwersytetu Harvarda, jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów, ma swój wpis w "Who's Who in Economics" i słowniku biograficznym najlepszych ekonomistów świata. W 2008 roku był podsekretarzem stanu w rządzie Donalda Tuska, ale sprzeciwił się polityce rządu i odszedł ze stanowiska.
  • Prof. Witold Orłowski - jeden z najbardziej cenionych polskich komentatorów ekonomicznych. Były doradca Leszka Balcerowicza i Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Przewodzi Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju przez śp. Lecha Kaczyńskiego, obecnie członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
  • Dr Robert Gwiazdowski - prawnik, ekonomista i doradca. Jako przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej przewodził Radzie Nadzorczej ZUS, co daje mu bogatą wiedzę o sytuacji państwa "od środka". Barwna postać wśród polskich ekonomistów.. Prezydent Centrum im. Adama Smitha.
  • Dr Wiktor Wojciechowski - Członek Zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, fundacji założonej przez Leszka Balcerowicza. Absolwent i adiunkt Szkoły Głównej Handlowej.

Forum Europejskie to nazwa cyklu poświęconego tematyce integracji europejskiej organizowanych wspólnie przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Comiesięczne spotkania z udziałem gości – specjalistów i analityków procesów integracyjnych mają za zadanie przybliżyć i wyjaśnić kluczowe zagadnienia i problemy Unii Europejskiej oraz Polski funkcjonującej w ramach jej struktur.

Debaty Forum Europejskiego są otwarte dla publiczności i skierowane szczególnie do studentów szkół wyższych oraz licealistów. Zasada otwartego mikrofonu sprawia, że w każdej chwili publicznośd może włączyć się do dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Pierwsze pięć spotkań, od grudnia 2009, przyciągnęło łącznie ponad 630 osób.

Patronat honorowy nad projektem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a patronami są Polska Fundacja im. Roberta Schumana, tygodnik Newsweek Polska i telewizja France24 i portal PSZ.pl.

Strona internetowa projektu to www.forumeuropejskie.eu

Kontakt dla mediów:
Aleksandra Grzesiak, 501 951 767, [email protected]

Pobierz informację w PDF