"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Masz Głos, Masz Wybór!

Weź udziału w akcji Masz Głos, Masz Wybór. Do akcji zapraszamy organizacje pozarządowe, mieszkańców, biblioteki, szkoły, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi. Zachęcamy do wspólnych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy. W ramach akcji przypominamy, że mieszkańcy mają głos, nie tyko podczas wyborów. Pokazujemy, jakimi sposobami mogą wpływać na decyzje władz i razem z nimi kształtować najbliższe otoczenie. Pomagamy pozostać w bliskim kontakcie z władzami, prowadzić dialog i reagować na potrzeby obywateli. Proponujemy sposoby wprowadzenia zmian. Podczas szkoleń pokazujemy jak angażować społeczność lokalną i wspólnie realizować przyjęte zadania oraz podtrzymywać zaangażowanie.

Dajemy siłę przebicia, wsparcie merytoryczne, pomoc prawną i energię! W Państwa gminach na pewno wiele można poprawić i zmienić na lepsze. Pomagamy wprowadzić budżet obywatelski i przeznaczyć go na projekty naprawdę przydatne lokalnej społeczności. Podpowiadamy, jak zrealizować inicjatywę lokalną dzięki swojej pracy lub środkom pozyskanym od gminy. Wspólnie dbamy o nasze otoczenie – parki, place zabaw, boiska. Zmieniamy na lepsze biblioteki, domy kultury i ośrodki sportu.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa 5 ścieżek działania:

 • Budżet obywatelski,
 • Dostępni samorządowcy,
 • Inicjatywa lokalna,
 • Lepsze instytucje,
 • Przestrzeń dla ludzi.

Aby przystąpić do akcji należy odwiedzić stronę internetową www.maszglos.pl, zarejestrować się do 12 kwietnia i wybrać ścieżkę działania.

Co daje udział w akcji?

 • Okazję do zmiany swojej gminy na lepsze.
 • Szansę na poznanie ludzi z całej Polski, którzy działają na rzecz swoich miejscowości.
 • Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, na których można poznać swoje prawa, uzyskać wiedzę, jak zmieniać okolicę i jak nagłaśniać działania.
 • Wsparcie od ekspertów, w tym specjalistów od prawa i kontaktów z mediami.
 • Ciągły kontakt z doświadczonym koordynatorem lub koordynatorką, którzy będą wspierać uczestników w codziennej pracy i kontaktach z urzędami.
 • Możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł.
 • Prawo do używania loga akcji Masz Głos, Masz Wybór.
 • Szansę na otrzymanie nagrody Super Samorząd, którą wręczamy co roku za najskuteczniejsze działania.

Gdzie uzyskać więcej informacji?

Zapraszamy na stronę internetową http://www.maszglos.pl/personal/materialy-promocyjne-2/, gdzie znajdą Państwo film animowany oraz spoty radiowe nt. akcji, a także wiele ciekawych materiałów dotyczących współpracy z mieszkańcami i władzami lokalnymi. Zachęcamy także do zapoznania się z przykładami udanych działań z lat poprzednich: http://www.maszglos.pl/o-nas/historie-sukcesu/

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny. Mają Państwo szansę wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Eksperci będą również wspierać Państwa  na co dzień poprzez e-mail i telefoniczne porady, a także wizyty w gminach.

Członkowie koalicji: Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja im. Stefana Batorego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Projekt: Polska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego , Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Forum Europejskie przy Centrum Europejskim UW.